Alfa Romeo

Alfa Romeo

Klikněte na obrázek

Poměrně známá automobilka, která má své kořeny poměrně nedaleko České republiky, konkrétně potom v Itálii. Když bychom se měli podívat do její historie, tak ta je jasně spojena s rokem 1910, kdy se první vozy začaly v této automobilce vyrábět. Specializovala se primárně na výrobu automobilů běžných, civilních, ale stejně tak byla řada modelů, které se řadily do závodního segmentu. A to hlavně pro svůj design, stejně jako kvůli motorizaci, která nabídla jedinečný výkon. Ten však nezklamal ani v celé řadě modelů zcela běžných.

Jedinečný a zajímavý vzhled

Výjimečnost automobilky Alfa Romeo je rozhodně spojena také s tím, že její vozy mohou nabídnout opravdu unikátní vzhled. Bylo tomu jak v minulosti, tak i nyní. Když se na ně podíváme blíže, tak z hlediska svého provedení hravě strčí řadu jiných automobilek do kapsy. Nejenom, že je na první pohled patrná hlavně jejich celková elegance, ale opomíjet nesmíme ani mnohdy celkem sportovní vzhled. Hlavním poznávacím znakem byla a stále je především dominující přední maska chladiče. Zde také nesmí chybět to nejdůležitější, čímž je logo automobilky. Kromě toho, že je zde název Alfa Romeo přímo uvedený, je zde také modré pole s hadem rodiny Visconti, zatímco v druhé části loga nechybí červený kříž na bílém poli.

Mnoho zvučných jmen

Co mnoho lidí rozhodně neví, a co je s automobilkou Alfa Romeo přímo spojeno, to jsou i celkem zajímavá jména, která s ní byly spojena. A to hlavně s vývojem samotných vozů, jak v souvislosti s jejich designovým provedením, tak samozřejmě také v souvislosti s provedením technickým. Když se podíváme na několik hlavních, je to například Pininfarina a Zagato, což jsou jména dvou ještě dnes stále velmi známých projektantů. Zapomínat bychom ale neměli ani na několik dalších hlavních a důležitých jmen. Sem patří Enzo Ferrari, ale například je to také Giulia Bertone.