Aston Martin

Aston Martin

Klikněte na obrázek

Byli to hned dva muži, kteří společně založili automobilku, která dnes patří spíše do luxusnějšího segmentu. Jde o automobilku s názvem Aston Martin a za jejím založením stáli Lionel Martin a Robert Banford. Samotným rokem, kdy tato automobilka vznikla, byl rok 1914, a tak dnes můžeme říci, že má poměrně dlouhou tradici. Když se podíváme i na několik zajímavostí, tak nesmíme opomenout také fakt, že automobily, které byly na samotném počátky vyráběny, byly hlavně závodní. Teprve postupem času došlo k tomu, že se segment automobilů lehce upravil a vznikly tak i běžné modely, které však byly určené hlavně pro náročnou klientelu.

Dokonalé ruční zpracování

Zatímco u běžných automobilek byla patrná snaha vždy co nejvíce ušetřit, a vše vyrábět pokud možno pomocí strojů, šla automobilka Aston Martin zcela jinou cestou. Ta byla spojena s tím, že byl kladen důraz hlavně na preciznost. To bylo spojeno jak s používáním prvotřídních materiálů, tak třeba i s tím, že mnoho součástí vozu bylo vyráběno výhradně jenom ručně. Sice to znamenalo možnost vyrobit jenom omezený počet kusů, ale na druhou stranu to bylo spojeno s určitou exkluzivitou. Jak tento směr, tak daná exkluzivita vydržela automobilce do dnešní doby.

Jasně charakteristické logo

Jasným znakem, že se může jednat o vozy Aston Martin, je rozhodně jejich používané logo. Nejenom, že je zde název automobilky přímo vepsán, ale jasné je i tvar loga, které lze popsat jako roztažená křídla. Toto logo tak na sobě mají jak elegantní a luxusní vozy určené pro náročné zákazníky, tak ho na sobě mají i speciální sportovní modely. V tomto směru automobilka ušla skutečně velmi dlouhou cestu. Nejznámější je série označovaná celkem jednoduše, a to písmeny DB. Ta už od doby své první výroby začala sbírat celou řadu zajímavých úspěchů. Vše pokračovalo a tak se v dnešní době již můžeme setkat s automobily, které jsou označované jako DB9, DB 11 apod..

Další oblíbené modely Aston Martin jsou například Vulcan, Vanquish a Vantage.