Audi

Audi

Klikněte na obrázek

Jenom velmi těžko by se našel někdo, kdo by o automobilce Audi nikdy neslyšel, nebo kdo by se například ani nikdy nesetkal například s jejím logem. To je pro ni celkem charakteristické, jelikož se jedná o čtyři propojené kruhy. I když je s tímto logem spojena řada mýtů, hlavní pravou je to, že vzniklo proto, že Audi je v podstatě sloučení čtyř nezávislých výrobců automobilů. A to konkrétně značek DKW, Horch, Wanderer a Audi. Dále se však připojila ještě značka NSU, ale to už se logo automobilky nijak neměnilo. Pokud bychom se měli podívat do historie, tak se v podstatě jedná o nejstarší automobilku v samotném Německu, a když došlo ke konkrétnímu sloučení všech výrobců, tak se psal rok 1969.

Unikátní inovátor

I když je Audi jednou z nejstarších automobilek v Německu, rozhodně to neznamená, že by jakkoliv zaspala vývoj. Právě naopak. Jak v minulosti, tak i v dnešní době se jedná o automobilku, která je známým technologickým inovátorem, který přicházel se stále novými možnostmi ve svých vozech. Nejznámější je jistě pohon všech čtyř kol, který je označovaný jako Quattro. Ten byl spojený také s představením unikátního závodního speciálu, který soutěžil v rallye. Bylo tomu už v roce 1983 a od té doby se pochopitelně objevila i celá řada dalších technologických zajímavostí.

Nejoblíbenější vozi Audi jsou ve verzi A6 Quattro (tzn. 4×4) v objemech 2,5 TDI a 3,0 TDI. Další oblíbené jsou A3, A4, S3, S4, RS3, RS4, RS6, A7, A8 a také Q7.

Jedinečné vozy pro náročné

Když se podíváme na segment, na který se automobilka Audi primárně specializuje, tak jde hlavně o vozy určené pro náročnější klientelu. Tomu odpovídá jak výbava a výkony, tak i jízdný vlastnosti, stejně jako bezpečnost a pochopitelně také design. Vyhlášené jsou především zajímavé a robustní černé limuzíny, které si oblíbí každý milovník kvality. Dnes dodávané především s dieselovými motory, které jsou také spojeny s historií automobilky. Jde o motor typu TDI, který byl představen v roce 1989.