Bentley

Bentley

Klikněte na obrázek

Jak tuto automobilku jednoduše, stručně a také jasně charakterizovat? Rozhodně jako výrobce vozů, které jsou určené pro vybranou klientelu, která si potrpí skutečně jenom na to nejlepší. To zcela jasně potvrzuje, že Bentley rozhodně není obyčejnou a tuctovou automobilkou, ale že je volbou pro náročné. Pochopitelně bychom se v první řadě měli podívat na historii, která konkrétně sahá do roku 1919. Právě v tomto období založil Walter Owen Bentley novou automobilku, a to v anglickém městě Crewe. Konkrétní název, který je používaný i do dnešní doby, jako ten správný a oficiální, je Bentley Motors.

Důraz na spolehlivost i rychlost

Zakladatel automobilky byl v minulosti jasně fascinován objevením spalovacího motoru, který pochopitelně chtěl co možná nejlépe využít. A tak založil automobilku Bentley, která měla za cíl maximálně využívat sílu, ale i spolehlivost daného motoru. Cílem bylo vyrobit kvalitní a také velmi rychlé auto. A jak se ukázalo, to se také povedlo, jelikož v závodě Le Mans auto během šesti let pětkrát dominovalo. To jasně ukázalo jeho jedinečné vlastnosti, díky čemuž začala celková unikátnost této automobilky výrazně stoupat.

Nyní dominuje luxus

S čím jsou vozy od Bentley spjaty v současné době? Je to hlavně luxus. Ten je demonstrován nejenom tím, že jsou k výrobě používány skutečně kvalitní materiály, ale je jasně demonstrován také tím, že dominuje hlavně precizní ruční výroba, která dělá z každého automobilu unikát. Zapomínat rozhodně nelze ani důraz na výkonnost daných vozů, díky čemuž si je oblíbí každý milovník rychlé jízdy. Pokud se i vy rozhodnete mít vůz, který má v logu typická křídla a také výrazný znak B, musíme říci, že je dobré vzpomenout si na rok 1998. Právě ten je zlomový, jelikož od tohoto roku patří automobilka pod koncern Volkswagen AG. To jí ale nijak neubírá na jedinečnosti.

Pravděpodobně nejoblíbenějším modelem automobilky Bentley je Continental ve verzi GT. Nové Bentley přichází s SUV s modelem Bentayga, která má být hlavní konkurencí SUV Lamborghiny.