Mercedes-Benz

Mercedes-Benz

Klikněte na obrázek

Vozy pro náročnější klienty, spadající do vyšších tříd v rámci segmentu moderních automobilů. Ano, i takto by se daly charakterizovat auta pocházející od automobilky Mercedes-Benz, která dnes patří do segmentu těch kvalitnějších a lepších. Její historie sahá do roku 1926, kdy se spojili tři muži, kteří u zrodu této automobilky stáli. O jaké šlo? Byli to Gottlieb Daimler, jeho spolupracovník Wilhelm Maybach a Karl Benz. Známí jsou ale i proto, že jsou považováni na tři vynálezce spalovacího motoru. A právě oni na začátku stáli za značkou Mercedes-Benz, kterou dnes nezná jenom málokdo.

Zajímavý příběh samotného loga

Automobilka Mercedes-Benz je dnes poměrně známá také pro své logo. To je charakteristické tím, že se jedná o hvězdu, která má tři cípy. A ty mají symbolizovat hlavně univerzální použití motorů, za kterými daná trojice mužů stála. Jde tedy o použitelnost na vodě, ve vzduchu, stejně jako na zemi. Dnes se samozřejmě jedná o motory, které jsou charakteristické jak svou odolností a životností, tak i svými výkony. Právě ty jsou jedním z charakteristik jednotlivých vozů, které Mercedes-Benz má na současném trhu a které pochopitelně spadají k tomu lepšímu.

Nejoblíbenější Mercedes-Benz je asi C63 a E63 v úpravě AMG.

Symbol kvality a luxusu

Neopomíjejme také to, že dnes jsou vozy značky Mercedes-Benz symbolem skutečného luxusu. Použité materiály a jejich zpracování hlavně v interiérech nadchne každého. K tomu musíme přidat také fakt, že vozy zaujmou i svými skvělými jízdními vlastnostmi a také nemalým komfortem. Hitem je samozřejmě i jejich unikátní design, který zaujme na první pohled. Zajímavostí je i to, že komu by takový luxus nestačil, pro toho má Mercedes-Benz připravenou i divizi Maybach, která jde v tomto ohledu ještě dále. Když jde ale o klasický Mercedes, neopomíjejme, že i ten si aktuálně v rámci současné konkurence na našem trhu stojí skutečně více než dobře.