Peugeot

Peugeot

Klikněte na obrázek

Jedna z nejstarších evropských automobilek, jelikož její historii můžeme spojit už s rokem 1810. V té době sice ještě nešlo o výrobu automobilů, ale v této době značka Peugeot již vznikla. A to jako firma, která se zabývala výrobou oceli. Postupně měnila své zaměření, kde se začínalo u jízdních kol a postupně došlo k tomu, že se vyráběly bicykly a tricykly, které byly poháněny párou. Už to znamenalo, jakým směrem se Peugeot v budoucnu konkrétně vydá. A to se také stalo. Konkrétně potom v roce 1899, kdy výrobu založil Armand Peugeot. A to pod názvem Société Automobiles Peugeot.

Názvy modelů přetrvaly do současnosti

Pokud je automobilka Peugeot něčím unikátní, tak to jsou hlavně názvy vyrobených modelů. Zatímco konkurence vymýšlí různá slovní spojení, v případě této automobilky jsou využívána číselná označení. A takto je to už od prvního vyrobeného modelu, kterým se stal Peugeot 201 a představený byl poprvé v roce 1929. Zajímavostí tohoto vozu však nebyl nutně jenom název. Byl unikátní svého druhu, jelikož se jednalo o vůz s nezávislými předními poloosami. I toto byl jeden z důvodů, proč se o automobilku Peugeot začalo mnoho lidí zajímat.

Velký a zajímavý inovátor

Poloosy jsou ale jenom zlomkem zajímavých inovací, se kterými automobilka Peugeot na současný trh přišla. Pokud se podíváme na další unikáty, je to třeba i moderní vstřikování paliva, stejně jako se jedná o modernější ventilátor chladiče. Zajímavým modelem, který byl spojený s inovací byl rozhodně i model označovaný jako CC neboli kupé – kabriolet. Zde bylo unikátem to, že se střecha skládala do zavazadlového prostoru. Nebyla tedy klasická látková a při zatažení vůz rozhodně nevypadal jako model cabrio. Dále byl Peugeot zajímavý i proto, že řada modelů byla ze segmentu těch menších, což je i dnes spojeno s nemalou oblibou. Peugeot nabízí také větší vozy SUV.

Mezi nejoblíbenější a nejprodávanější modely Peugeot patří 205, 206, 207, 208, 2008, 306, 307, 406, 407, 607, 3008 a také 5008. Modelové řady jsou Partner, Traveller, Expert, Boxer a další. Vybírat můžete skladové nebo ojeté vozy u autorizovaných prodejců nebo bazarů.