Porsche

Porsche

Klikněte na obrázek

Je jasné, že unikátnost automobilky Porsche je spojena především s tím, že se jedná o jednu z takových automobilek, která se specializuje primárně na výrobu sportovních automobilů. Tento konkrétní směr byl jasný už v roce 1931, kdy byla automobilka založena. Tou osobou, kdo za ní stál, byl Ferdinand Porsche. Nutno říci, že první vozy této automobilky využívaly především díly od automobilky Volkswagen, a to konkrétně z automobilu, který nese označení 64. Teprve později došlo k tomu, že se Porsche stalo automobilkou, která již nebyla na nikom a na ničem závislá.

Velký úspěch přišel v roce 1964

I když je dnes automobilka Porsche považována za velmi unikátní a také velmi úspěšnou, musíme říci, že ne vždy tomu tak skutečně bylo. Dalo by se říci, že zlom přišel až v roce 1963. Právě to je rok, kdy se začal vyrábět model Porsche 911, o kterém lze říci, že doslova vešel do dějin. Daná produkce začala také díky tomu, že předtím automobilka vyrobila vůz Porsche 550 Spyder, který byl velmi úspěšný na závodních drahách. A od něho se odvíjel právě vůz, který byl nabízen klasickým občanům, kteří milovali rychlost.

Spolupráce s automobilkou Volkswagen trvala

I když Porsche postupem času začalo vyrábět zcela samostatně, musíme říci, že spolupráce s automobilkou Volkswagen i nadále trvala. V blízkém vztahu obou automobilek vznikly třeba modely 914, stejně jako 944. Zapomínat ale nesmíme ani na modernější vozy, kam se řadí Porsche Cayene. Zde už je podobnost velmi patrné, jelikož tento vůz sdílí karoserii s modelem Volkswagen Touareg. Tímto krokem automobilka Porsche jasně ukázala, že nechce jít jenom cestou sportovních vozů, ale že chce své unikáty a svou prestiž spojit i s dalšími segmenty vozů, jako jsou právě SUV. Ideální pro toho, kdo chce spojit celkovou praktičnost s výjimečností svého koupeného vozu.

Mezi nejoblíbenější modely Porsche patří 911 (v rozstřených verzích GT RS, GT2 RS, GT3 RS), 918, 718, Panamera, Cayman, Macan, Cayenne. První elektrické auto od Porsche by měl být model Taycan.

V České republice můžete zakoupit vozidla Porsche ve městech Praha, Hradech Králové, České Budějovice a dalších. U autorizovaných prodejců můžete využít konfigutátory, kde si přesně nastavíte přesné parametry vozu.