Renault

Renault

Klikněte na obrázek

Jsou automobilky, které byly založeny jednou konkrétní osobou, stejně jako jsou i automobilky, za kterými stojí hned několik lidí. A to je případ právě automobilky, kterou je Renault. Pokud se podíváme na to, kdo za jejím založením stojí, je to trojice bratrů s příjmením Renault, kterými jsou Louis, Marcel a také Fernard. Tím ale počet zakladatelů nekončí, jelikož spolu s nimi firmu založil také jejich přítel Thomas Evert. Právě oni stojí za značkou Société Renault Freres, která vznikla už v roce 1899. Díky tomu můžeme říci, že se rozhodně jedná o jednu z automobilek, která zaujme i svou tradicí.

Úspěch od prvního vyrobeného vozu

Rozhodně nezapomínejme na to, že úspěch automobilky Renault byl spojený už s prvním vozem. Ten nesl název Renault Voiturette 1 CV a je třeba říci, že byl vytvořen spíše jako první zkouška. A to v souvislosti se závody, na kterých se chtěla automobilka hlavně zviditelnit a díky tomu ukázat, že bude mít na trhu své místo. A to se s tímto konkrétním modelem skutečně povedlo, díky čemuž se automobilka i její vozy staly poměrně rychle oblíbené a také vyhledávané. Rázem začala produkovat poměrně rozsáhlé množství různorodých vozů.

Obliba je dána i rozmanitostí

Zajímavostí automobilky Renault je dnes i to, že jako jedna z mála dokáže nabídnout skutečně rozmanitost svých vozů. K dispozici jsou jak levné lidové vozy, které si získávají oblibu u širokých mas, tak není problémem koupit si například i vůz luxusnější, ze segmentu stylových limuzín. Stejně tak se Renault nebojí jít ani cestou těch modelů, které uspokojí milovníky rychlosti, stejně jako umí jít tou cestou, která je spojena s moderními technologiemi v oblasti pohonů, stejně jako může být spojena také s nezaměnitelným futuristickým designem. I to dělá z této automobilky skutečně výjimečného hráče na celém současném trhu s auty.

Automobilka je v dnešní době velmi oblíbená, a proto po celé České republice najdete mnoho salónů (například Zličín) značky Renault plných skladových vozů a také vozů, které si můžete pomocí konfigurátoru vozů nakonfigurovat. Stejně tak v auto bazarech najdete ojeté vozy značky Renault, bohužel jich není tolik jako třeba vozů Škoda nebo Volkswagen.

Nejoblíbenějšími modely značky jsou pravděpodobně Megane a Clio, které můžete nyní koupit ve verzích Clio Grandtour a také Megane Grandtour a Megane Grandcoupé. Dalšími modely jsou Captur, Scenic, Grand Scenic, Kadjar, Talisman, Talisman Grandtour, Koleos, Espace, Trafic Passenger a mnoho dalších.