Rolls-Royce

Rolls Royce

Klikněte na obrázek

Těžko by se v současném segmentu automobilů hledala značka, která by měla tak dobrou pověst, jako je právě Rolls-Royce. Tato automobilka je spojena s pověstí značky, která dokáže přinášet opravdu unikátní limuzíny, které zaručeně uspokojí i nejnáročnějšího zákazníka, který hledá to nejlepší. Samotná historie automobilky sahá až do roku 1904, kdy byla založena dvěma muži, jejichž jména také používá ve svém názvu. Byli to Charles Stewart Rolls a Frederick Henry Royce. Právě tato dvojice v daném roce založila firmu, která zní Rolls&Royce Motor Cars.

Úspěch už od prvních modelů

Rolls-Royce rozhodně nebyla tou automobilkou, která by s produkcí prvních vozidel čekala jakkoliv dlouho. Potvrzuje to například první vyrobený automobil, který byl představen ještě v roce založení, a to na autosalonu v Paříži. I když jeho přijetí bylo celkem vlažné, automobilka se nenechala odradit a o dva roky později představila slavný Rolls-Royce Silver Ghost. A ten už jasně potvrdil, že unikátnost prvního vozu nebyla žádnou výjimkou a že směr automobilky bude i do budoucna jasně dán. Unikátů bylo mnoho, a my musíme říci, že se jednaly především luxusu, díky čemuž bylo jasné i to, na jaký segment bude Rolls-Royce přímo cíli.

Jedinečnost i na současném trhu

V minulosti byla značka Rolls-Royce spojována také s faktem, že se snažila nejenom o luxusní provedení určené pro náročné, ale snažila se také o to, aby její vozy byly skutečně výkonné. A to dokonce tak, aby překonávaly rychlostní rekordy. I tento směr se ukázal jako dobrý. Důvodem je to, že dnes patří limuzíny od automobilky Rolls-Royce mezi velké, robustní a pochopitelně také těžké vozy. Vzhledem k motorizacím se silnými výkony ale není vysoká váha žádným problémem. Pokud jde o zrychlení, je třeba říci, že nemají mnohdy problém strčit do kapsy ani některé verze lehce sportovnějších automobilů. Cena vozů Rolls Royce se pohybuje v řádech milionů.

Autorizovaného prodejce salonních vozů Rolls Royce naleznete také v České republice, Slovensku a také Rakousku. V České republice konkrétně v Praze. Mezi nejoblíbenější modely patří Phantom, Cullinan, Ghots, Dawn, Wraith a další. Oblíbeným retro modelem byl například Silver Shadow.

V nynější době Rolls Royce kooperuje se společností Intel na vývoji autonomních lodí. Další kooperace provádí s Bentley