Rover

Rover

Klikněte na obrázek

Pokud marně pátráte v paměti, kdy jste se s automobilem značky Rover naposledy setkali, musíme říci, že to pravděpodobně bylo už celkem dávno. Vozů této značky totiž jak u nás, tak i na celosvětovém trhu nenajdete tolik. Jaký je hlavní důvod? Souvisí především s rokem 2000, jelikož právě to bylo období, kdy z této automobilky vyjel poslední její model. Vlivem celkem vysoké ztráty, která byla ve výši zhruba 600 milionů liber, došlo k tomu, že automobilka Rover definitivně ukončila svou činnost. A zatím to nevypadá, že by se na tom mělo cokoliv měnit a že by snad mělo dojít k tomu, že by daná činnost měla být obnovena.

Automobilka se zajímavou historií

Pokud bychom se měli podívat na samotný start výroby, musíme říci, že ten nijak špatný nebyl. První automobil, který byl vyrobený, sjel z výroby již v roce 1904. Asi o necelých 50 let později, konkrétně potom v roce 1946 automobilka Rover hlásila, že již vyrobila miliontý automobil, což bylo spojeno i s celkem zajímavými prodejními úspěchy. Netrvalo dlouho a došlo k tomu, že se automobilka začala poměrně výrazně rozšiřovat. Hlavně díky aktivitě dvou známých jmen, kterými byli Herbert Austin a William Morris došlo k tomu, že vznikla významná korporace nesoucí název British Motor Corporation, která sídlila v Longbridge, kde se vozy značky Rover od samotného počátku vyráběly.

Úspěch vozů začal postupně slábnout

Když se podíváme na jeden z nejznámějších a také nejúspěšnějších vozů, byl to rozhodně model označovaný jako Mini, který si užil skutečně velké slávy. Postupem času ale začala automobilku válcovat konkurence. To vše vyvrcholilo tím, že došlo k prodeji, kdy firmu Rover zakoupila automobilka BMW. Stalo se tak v roce 1994. Ani to ale nezabránilo tomu, že se prodeji nijak výrazně nedařilo a jak vše dopadlo, to jsme již zmínili. I proto jsou dnes vozy Rover na světových silnicích rok od roku vzácnější.