Saab

Saab

Klikněte na obrázek

Rok, kdy se něco začalo pod značkou Saab poprvé vyrábět, byl 1937. Právě toto je konkrétní doba, kdy došlo k tomu, že byla automobilka založena. Konkrétně k tomu došlo ve Švédsku, a to ve městě Trollhättan. Jak už vypovídá z názvu firmy, který zní Svenska Aeroplan AB, je třeba říci, že prvotní specializace byla spojena s leteckým průmyslem. Saab tedy nejprve vyráběl letadla. Teprve později došlo na zajímavou změnu, která byla spojena s tím, že se pod stejnou značkou začnou vyrábět také automobily. K tomu konkrétně došlo ve čtyřicátých letech.

Pověst zajímavých a spolehlivých automobilů

První model auta, který nesl označení Saab sjel z výrobní linky v roce 1947. Zajímavostí byl rozhodně jeho název, jelikož byl označený jako vůz 92001. Postupem času začala automobilka vyrábět i další modely. Ty byly většinou spojeny s několika pozitivy. Byl to například zajímavý design, stejně jako šlo například i o spolehlivost. I díky tomu byly celkem pozitivně hodnocené. Mimo to se nezapomínalo také na velký důraz na bezpečnost, díky čemuž se vozy Saab staly jedněmi z nejbezpečnějších automobilů na trhu. I toto na nich bylo skutečně velmi výjimečné.

I když automobilka Saab není v České republice příliš známá, oblíbená a rozšířená, najde se zde i mnoho šťastných majitelů nových modelů. Ty jsou na prodej jak v bazarech, tak i nové modely v Pražské pobočce Saab (Saab CZ Česká republika).

Jedním z historicky nejoblíbenějších modelů Saab je Saab 900 Turbo Aero. Nyní zakoupíte například modely 9-3 nebo 9-5 i z roku 2018.

Věděli jste, že Saab je výrobcem letounů Gripen, který je od roku 2005 ve výzbroji českého letectva. Je to tak, konkrétně se jedná o model Saab JAS-39 Gripen.