Seat

Seat

Klikněte na obrázek

Psal se rok 1950, kdy byla tato automobilka založena. Z toho dnes celkem jasně vyplývá, že se nejedná o automobilku, která by byla spojena s dlouhou historií. Oficiální název automobilky zní Sociedad Espanola de Automóviles de Turismo, S.A., z čehož vznikla dnes poměrně známá zkratka, která je zajímavá také tím, že má ve svém logu jasně typické a charakteristické písmeno S. K automobilce se váže také další zajímavost, která je spojena s počáteční výrobou. Zde musíme říci, že neměla své vlastní modely automobilů, jelikož vyráběla jenom skutečně velmi málo modifikované vozy značky Fiat. Teprve poté se rozhodla k vlastní výrobě.

Mezi nejoblíbenější modely značky Seat patří Leon, výkonnější Leon Cupra, Toledo a také Ibiza.

Spolupráce s koncernem Volkswagen

Vozy Fiat byly automobilkou Seat vyráběny až do osmdesátých let. Potom přišel celkem zajímavý zlom, jelikož došlo ke spolupráci s koncernem Volkswagen, pod který dnes Seat samozřejmě spadal. To se ukázalo jako celkem dobrý krok, a to z toho důvodu, že začala poměrně výrazná expanze. Auta začala být výrazně expandována do Evropy. Stejně tak došlo k tomu, že se vozy Seat dostávaly i na různé motoristické soutěže a závody. To vedlo pochopitelně steroider för försäljning anastrozol i sverige drugs k tomu, že se jim začalo celkem dobře dařit a u zákazníků měly velký úspěch.

Nyní patří pod Audi

Toto spojení však netrvalo navždy, jelikož v současné době spadá Seat pod skupinu s názvem Audi Brand Group. I toto jí poměrně pozitivně ovlivnilo a také pomohlo. Důvodem je hlavně to, že se specializuje na dva poměrně zajímavé segmenty. Tím prvním je segment rychlejších a výkonnějších automobilů, které jsou určené pro nadšence rychlé jízdy. Druhý segment je spojený s běžnými vozy pro obyčejné jednotlivce a rodiny. Jde o auta, která využívají techniku i motorizace od automobilky Volkswagen, ale jsou oproti nim výrazně levnější. A jelikož právě cena je dnes spojena s úspěchem prodeje, daří se automobilce Seat celkem dobře.