Škoda

Škoda

Klikněte na obrázek

Domácí automobilku zná v podstatě každý a rozhodně není nutné ji nijak výrazně představovat. Přesto musíme říci několik velmi důležitých věcí. A mezi takové se řadí například to, že automobilka Škoda vznikla již v roce 1905. Tehdy Václav Laurin a Václav Klement sestrojili zcela první automobil, který nesl název Voituetta. Ten měl několik zajímavostí, jako litrový vodou chlazený motor, nebo výkon sedm koňských sil. A právě tento automobil byl takovým unikátem, že dále bylo v podstatě jasné, jakým směrem bude další vývoj ve spojený s výrobou hlavně směřovat.

Úspěchy u zákazníků, stejně jako v závodech

Automobilka Škoda Mladá Boleslav se poměrně rychle stala velmi oblíbeným vozem. Pokud něco dominovalo u zákazníků, tak to byla hlavně všestrannost, což bylo to, co tolik hledali. Pochopitelně zde nechyběl ani určitý druh patriotismu. Dále nesmíme zapomínat ani na to, že automobilka Škoda nedominovala jenom v rámci prodejů, ale dařilo se jí i v závodním segmentu, a to hlavně díky výrobě několika velmi unikátních speciálů. K tomu všemu se postupně dostávaly různé technické vymoženosti a zajímavá výbava, dále výkonné motory a bylo jasné, proč si Škoda získala svou dominanci.

Od roku 1991 členem koncernu Volkswagen

Když se na automobilku Škoda podíváme nyní, je třeba říci, že je od roku 1991 členem koncernu Volkswagen. Právě v této době vznikl i projekt na výrobu vozu Škoda Felicia, která se z dlouhodobého hlediska stala jedním z nejoblíbenějších modelů vůbec. Výroba současná je realizována tak, aby co nejvíce pokryla poptávku, a tak nechybí třeba oblíbená Octavia, jedinečný a luxusní Superb, stejně jako jsou konečně v portfoliu automobilky i tolik očekávané velké vozy, jako je Kodiaq, nebo i vozy malé a městské, kam můžeme zařadit model Citigo. Opomenout ale nelze to, že na našem trhu stále patří mezi vozy dražší.

Automobilka Škoda se nyní věnuje kromě prodeje aut také pojištěním aut jejich financováním a také například sponzoringu. Sponzorují například rallye.

Na webu www.skoda-auto.cz naleznete přehledný konfigurátor, kde si můžete navolit vůz, dle vaší libosti.

Mezi modely, které automobilka Škoda, v průběhu více než 100 let v automobilovém průmyslu vyrobila byli: Voituetta, 105, 110, 120, 125, 130, 860, 1000 MB, 450 Roadster, Favorit, Forman, Felicia, Rapid, Roomster, Citigo, Scala, Octavia (Scourt, RS, Tour), Fabia (i v modelech RS nebo závodní speciálku R5), Superb, Kamiq, Vision, Kodiaq, Karoq, Yeti atd. Oblíbené jsou verze 4×4 s Haldex.