SsangYong

SsangYong

Klikněte na obrázek

I když vozy této automobilky nejsou v naší kotlině zase až tak výrazně známé, neznamená to, že by neměly svou tradici, nebo svou unikátnost. Automobilka SsangYong (jméno znamená dva draci) byla založena v roce 1954. V té době ale ještě jako výrovce nákladních automobilů, nebo také autobusů. Zlom přišel až v roce 1986, kdy došlo ke změně výroby z nákladních, na osobní. Přesto ale došlo k celkem specifickému kroku, a to z důvodu toho, že se vyráběly vozy sice osobní, ale určené do terénu. Od té doby je právě SsangYong první korejská automobilka, která přišla s vozem, který spadal do dnes velmi oblíbené a také vyhledávané kategorie SUV.

Vstup strategického partnera

Bylo to poměrně dlouho, co automobilka SsangYong vystupovala sama za sebe. Přesto ale došlo k tomu, že si našla zajímavého strategického partnera, se kterým se spojila. Tím byl známý Mercedes Benz. A z daného spojení rozhodně profitovala, jelikož rázem měla možnost využívat skutečně velmi kvalitní motory této automobilky. A to jak ty benzinové, tak pochopitelně také motory naftové. Zároveň ale nesmíme opomenout ani to, že právě v této době změnil SsangYong své celkové zaměření. Začal se více spojovat s luxusním segmentem, což v podstatě trvá do dnešní doby.

Mnoho unikátních modelů

Když bychom se podívali na celkové portfolio, se kterým značka SsangYong přichází na současné trhy, tak musíme říci, že je spojeno s řadou unikátních modelů. Mezi ty, které přinesly automobilce slávu, patří modely, jako například Chairman, což byla luxusní limuzína, nebo zajímavý model Rexton, který se později pochopitelně dočkal i další generace. Aktuálně se tak jedná o automobilku, která na trh dodává spíše větší vozy z kategorie MPV a také SUV, u kterých může zájemce očekávat dvě věci. Je to luxus a také velmi zajímavý výkon. A k tomu všemu i dobrou výbavu, kvalitu a pochopitelně pohodlí.

Jak již bylo napsáno nejoblíbenějšími modely jsou Chairman, Rexton, Tivoli, Korando, Actyon, Musso, Rodius, XLV a Kyron. Pravděpodobněji zcela nejoblíbenějším modelem SsangYong je Rexton v motorizaci 2.2 e-XDI (o výkonu 133 KW). I když jich na prodej v bazarech v České republice moc nenajdete, za vyzkoušení vozy této značky určitě stojí.