Subaru

Subaru

Klikněte na obrázek

Automobilka Subaru má svou domovinu v Japonsku, kde se jedná o velmi známou divizi průmyslového giganta, který nese název Fuji Heavy Industries. Cílem založení automobilky bylo vyrábět především zajímavé vozy. Vznik automobilky je poměrně zajímavý, jelikož byla spojena se sloučením pěti malých společností, které vytvořily jednu větší. Toto je dokonce symbolizováno v logu, kde je právě jedna výrazná hvězda, kterou doplňuje pětice hvězd menší, které symbolizují jednotlivé podniky.

Pod značkou Toyota

Nesmíme pomíjet ani to, že i když se jedná o automobilku známou jako součást technologického giganta, spadá i pod jinou automobilku, konkrétně tedy pod známou automobilovou korporaci. V současné době je Subaru členem Toyota Motor Corporation, která je známá hlavně celkovou kvalitou svých vozů. A to se v mnoha ohledech ukazuje i zde. Navíc nesmíme opomíjet také určité výjimečnosti, jelikož vozy mají takzvaný symetrický pohon všech kol, stejně jako nechybí například ani unikáty spojené s tím, že motory mají protilehlé válce. I tímto je automobilka Subaru napříč současným trhem tak výjimečná. Daných technologií se snaží využívat co možná nejvíce, jelikož jsou nejenom unikátní, ale jsou také spolehlivé a jsou pochopitelně také velmi výkonné.

Dominuje hlavně ve světě rychlosti

Jenom těžko byste hledali dokonalejšího zástupce segmentu rychlosti, než je právě automobilka Subaru. Právě ona totiž velmi často dominuje v různých závodech. Asi nejznámější model je Subaru Impreza WRX, což je automobil, který se aktuálně používá ve světě rallye, ale je možné si ho i standardně koupit. A podobný nádech má i řada jiných modelů. Jsou tedy určené těm, kteří více než běžné auto hledají zajímavý unikát, která by byl spojený především s prvotřídními jízdními vlastnostmi a hlavně s dobrým výkonem. A to jak s ohledem na samotné zrychlení vozu, tak i s ohledem na dosažení co možná nejvyšších výkonů.

Mezi další modely automobilky Subaru patří Forester, XV, Outback, BRZ, Legacy, Crosstrek, Levorg, Justy, Ascent a další. Vyrábí také MPV.