Suzuki

Suzuki

Klikněte na obrázek

Do kdy sahá historie automobilky Suzuki? Je to rok 1906, kdy byla poprvé založena. Stál za ní Michio Suzuki, který ji však založil jako firmu s úplně jiným odvětvím. Specializovala se totiž jenom na výrobu tkalcovských strojů. Postupem času byl směr firmy přehodnocen a došlo k tomu, že se začala zaměřovat právě na výrobu automobilů. To jí přetrvalo dodnes. Kromě osobních automobilů se dále zabývá tím, že vyrábí také motocykly. Na trhu má poměrně dobré místo, a to nejenom ve svém domovském Japonsku, ale říci musíme, že ho má doslova po celém světě, kde je typické červené logo symbolizující písmeno S či nápisem Suzuki známé.

Velmi zajímavý inovátor

Hned ve chvíli, kdy se společnost rozhodla jít cestou výroby automobilů, patřila k celkem zajímavý inovátorům. Stále přicházela s různými inovacemi, které měly za cíl zlepšit její vozy. Příkladem byly třeba modely, které měly vodou chlazené motory. Ty byly čtyřtakty, se čtyřmi válci. S jejich výrobou začala automobilka Suzuki již v roce 1939. Tím ale rozhodně nekončila, jelikož s různými inovacemi přicházela i ve světě motorek. Například bylo jejím cílem jejich velikost stále zmenšovat, což se postupně přeneslo také do světa automobilů, kde dominovala právě s menšími vozy.

Zajímavé malé vozy má Suzuki i dnes

Právě onen vývoj znamenal, že automobilka Suzuki u daných automobilů již zůstala, jelikož v nich viděla potenciál. V minulosti stále přicházela se zajímavostmi, jako byl přední pohon, hřebenové řízení, nebo nezávislé zavěšení všech kol. Pokud se na vozy Suzuki podíváme v současné době, musíme říci, že patří do skupiny těch, které se pyšní hlavně spolehlivostí a také s celkem nenáročnou údržbou a dlouhou životností. Vzhledem k velikosti vozu a také celkově nízké hmotnosti je díky osazenému motoru vůz i poměrně výkonný a živý, a může nabídnout i velmi dobré jízdní vlastnosti. Zajímavostí je, že se automobilka zaměřuje také na hybridy, což potvrzuje úsporný hybrid Baleno.

Veškeré nejnovější automobily a motocykly Suzuki včetně konfigurátorů a ceníků si můžete prohlédnout na webových stránkách Suzuki.cz.

Mezi nejnovější modely vozů Suzuki patří Vitara, Ignis, S-cross, Baleno (hybrid), Swift a také Swift ve verzi sport.

U motocyklů Suzuki je již modelů větší množství. Vybírat můžete z kategorií Super Sport, ATV (čtyřkolky), Touring, Enduro, Scooter, Motocross a také Off-road.

Motocykly typu Super Sport nabízí například modely GSX-R1000R ABS, GSX-R1000 ABS a GSX-R125 ABS.
Motocykly typu ATV (čtyřkolky) nabízí například modely Kingsquad 750AXI 4X4 PS, Kingsquad 750AXI 4X4, Quadsport Z400, OZARK 250, Quadsport Z90 a Quadsport Z50.
Motocykly typu Touring nabízí například modely Katana, GSX-S1000 ABS, GSX-S1000F ABS, GSX-S750 ABS, SV650X ABS, SV6500 ABS, GSX250R ABS a GSX-S125 ABS.
Motocykly typu Enduro nabízí například modely V-Storm 1000XT ABS, V-Storm 1000 ABS, V-Storm 650XT ABS, V-Storm 650 ABS, V-Storm 250 ABS.
Motocykly typu Scooter nabízí například modely Burgman 650 Executive, Burgman 400 ABS, Burgman 200 ABS, Burgman 125 ABS, Address 110.
Motocykly typu Motocross nabízí například modely RM-Z450 a RM-Z250.
Motocykly typu Off-road nabízí například model DR-Z125L.