Tesla

Tesla

Klikněte na obrázek

Zaměření této automobilky je zcela jasné a už od svého počátku se zaměřuje výhradně jenom na výrobu elektromobilů. Jde o automobilku poměrně novou, jelikož byla založena v roce 2003. Od té doby ale rozhodně patří mezi zajímavé součásti automobilového světa. Ve světě elektrické energie rozhodně není nováčkem, jelikož se zaměřuje i na úložiště elektrické energie, nebo také pracuje v segmentu solární technologie. Název automobilky byl s ohledem na využívanou elektřinu volen tak, aby odkazoval na známého fyzika, kterým byl Nikola Tesla.

Několik velmi zajímavých vozů

Hlavní povědomí o automobilce bylo rozhodně spojené s rokem 2008. Právě to je období, kdy automobilka Tesla poprvé představila velmi zajímavý vůz, označovaný jako Tesla Roadster. Ten ale není vozem jediným, jelikož stejně tak nesmíme zapomenout třeba na luxusní sedan, který nese prosté označení Model S. Tím ale nabídka také nekončí, jelikož automobilka zareagovala na trend související s poptávkou po velkých vozech, což znamená, že má ve své nabídce i Model X, který je zajímavým SUV. A toto všechno jsou vozy, kde pod kapotou není ani benzinový, ani naftový motor, jelikož se jedná o automobily, které jsou poháněny výhradně jenom elektřinou.

Velký náskok oproti konkurenci

Že není Tesla jenom obyčejnou automobilkou, která je spojována s elektromobily, to jasně dokládá fakt, že je poměrně výrazně napřed. Dokazuje to hlavně dojezdem svých automobilů, který se bez jakýchkoliv problémů počítá na stovky kilometrů. K tomu všemu nesmíme opomíjet ani jistotu velkého výkonu, který vozy nabídnou. Celkem zajímavý pokrok je spojený také s budoucím vývojem. Zde je směr také celkem jasný, jelikož je spojený s tím, že automobilka Tesla má zájem na tom, vytvořit samořízená auta. Že se nejedná o zprávu ze segmentu sci-fi jasně potvrzuje to, že jich ve svém portfoliu již několik má a velmi aktivně je také testuje.

Mezi modely automobilky Tesla patří například Tesla Roadster, Tesla Model 3, Tesla Model X, Tesla Model S, Tesla Model Y, Tesla Cybertruck a další.