Toyota

Toyota

Klikněte na obrázek

Oficiálním názvem Toyota Motor Corporation. Tak se dnes nazývá automobilka, která se může pyšnit tím, že se jedná v současné době o druhého největšího výrobce automobilů nikoliv ve svém domovském Japonsku, ale v celém světě. Je to dáno mimo jiné také tím, že Toyota má celkem bohatou historii, která se začala psát konkrétně v roce 1933. Právě toto je onen rok, kdy firmu založil Kiichiro Toyoda. Zajímavostí je, že se jednalo o syna majitele společnosti, jejíž název byl Toyota Indiustries. Ten se odklonil od původní výroby, a to hlavně z toho důvodu, že jeho hlavním a velkým snem nebylo nic jiného, než výroba automobilů.

Toyota je kvalitní a inovativní automobilkou

Když bychom se měli podívat na důvod obliby této automobilky, musíme zmínit kvalitu. Jak v minulosti, tak i nyní jsou vozy značky Toyota velmi často považovány za skutečně kvalitní. A to s ohledem na minimální poruchovost a také s ohledem na celkově dlouhou životnost. Opomíjet ale nesmíme ani na moderní postupy, které se automobilka nebála využívat. Známá je třeba pro VVT, což je systém variabilního časování ventilů. Stejně tak nesmíme opomíjet ani snahy spojené s tím, že motory této automobilky jsou velmi čisté a prostředí škodí skutečně jenom celkem málo. S tím souvisí i fakt, že v posledních letech se Toyota snaží jít poměrně jasným směrem, který je spojený s nabídkou hybridů a je spojený také s nabídkou klasických elektromobilů.

Patří pod ní mnoho automobilek

Když se podíváme na důvod, proč se Toyota řadí mezi druhého největšího producenta automobilů na světovém trhu, je nutné říci, že je to tím, že pod ní patří mnoho různých automobilek. Když bychom se měli podívat na některé konkrétní, tak se jedná třeba o známý a luxusní Lexus, svými výkony oblíbená automobilka Subaru, nebo také výrobci, jako je Isuzu, popřípadě i Daihatsu. To vše je dnes s Toyotou přímo spojeno.

Pro Českou republiku má Toyota samozřejmě taky své zastoupení a konfigurátor modelů naleznete na toyota.cz. Mezi modely této značky patří AYGO, Yaris (tento model nabízí i hybridy), Auris, Auris TS Classic, Corolla Classic, Corolla Hatchback (tento model nabízí i hybridy), Corolla Sedan (tento model nabízí i hybridy), Corolla Touring Sports (tento model nabízí i hybridy), Prius+ Hybrid, Prius Plug-in (tento model nabízí i hybridy), Nová Camry (tento model nabízí i hybridy), C-HR (tento model nabízí i hybridy), RAV4 (tento model nabízí i hybridy), Land Cruiser, Hilux, PROACE, PROACE Verso, GT86, Supra a Mirai (Hydrogen).