Volkswagen

Volkswagen

Klikněte na obrázek

Německý výrobce automobilů, kterého bychom mohli označit za jednoho z nejznámějších na celém světě. Důvodem je fakt, že se také jedná o známý koncern, který nese označení Volkswagen Group. A pod něho spadá skutečně ohromné množství různých automobilek. Pokud bychom měli začít těmi, které jsou skutečně unikátní, potom se jedná o automobilky jako Audi, stejně jako je to Bentley, ale i Bugatti a Lamborghini. Když se podíváme i na ty běžné, tak je to třeba Seat, stejně jako je to tuzemská Škoda, nebo jde zcela pochopitelně i o tuzemský Volkswagen.

Historie automobilky je zajímavá

Kdy všechno začalo, jednalo se o rok 1931. Právě tento rok byl zlomový z toho důvodu, že se sešli dva lidé, a to Hans Ledwinka a Ferdinand Porsche. Právě oni zda stáli za značkou Volkswagen, kterou je možné volně přeložit jako lidový vůz. A právě v tomto duchu začali s výrobou prvního vozu. Tím byl známý Brouk, který si ihned získal mnoho slávy. Zajímavostí u tohoto vozu je mimo jiné i to, že bylo použito poměrně dost prvků z vozu Tatra T87. A to hlavně těch technických, ale nechyběly ani prvky designové. Následně došlo k tomu, že vlivem války se musela automobilka přeorientovat spíše na výrobu podvozkových základem, ale potom se opět dostala k vozům.

Mnoho velmi známých modelů

Když se podíváme na klasický Volkswagen, je nutné říci, že jich na silnicích najdeme velmi mnoho. Jeli některý model, který můžeme charakterizovat jako velmi známý, určitě jde o Volkswagen Golf, který se vyrábí už v několikáté generaci a je stále oblíbený. Opomíjet nesmíme ale ani model Volkswagen Passat, který pokud na něco láká, tak je to hlavně celkový vzhled, stejně jako se jedná o spolehlivost vozu. Portfolio je ale velmi široké a dokáže zaujmout toho, kdo hledá lidový vůz, i toho, kdo hledá něco více. Tedy auto, které by mohlo nabídnout třeba špičkovou výbavu, stejně jako skvělý luxus a pohodlí.

Mezi modely značky Volkswagen patří například Nový up!, Polo, T-Cross, ID.3, T-Roc, Nový T-Roc Cabriolet, Nový Golf, e-Golf, Golf Sportsvan, Golf Variant, Touran, Tiguan, Tiguan Allspace, výše zmíněný Passat, Passat Variant, Arteon, Sharan a Touareg.

Z užitkových vozů nesoucí značku Volkswagen si můžete vybrat například z modelů Caddy, Transporter, Crafter, e-Crafter, Amarok, Multivan, California a Grand California.